sobota, 24 maja 2014

Styl angielski


   
        Wnętrza urządzone w stylu angielskim są bardzo przytulne i ciepłe, charakteryzują się pastelowymi barwami i motywami kwiatowymi. Głównym powodem stworzenia, przez Anglików takiego stylu dekoracyjnego, wydaje się chęć ucieczki od deszczowej, brytyjskiej pogody. We wnętrzach znajdują się solidne, drewniane meble, jednak powinny one być tapicerowane. Ich obicia to przede wszystkim pastele z przeważającym motywem kwiatów, a na sofach i fotelach pełno jest poduszek i poduszeczek. Salony angielskie muszą posiadać kominek, a kuchnie - wyspę kuchenną.


źródło: synonimluksusu.pl 

źródło: home-u.pl

źródło: 2interior-design.com

źródło: inspiracjewnetrzarskie.pl

              Ściany powinny być utrzymana w kolorach pastelowych, takich jak beż, kość słoniowa, błękit, jasna zieleń, pudrowy róż czy delikatny pomarańczowy. Popularne jest również stosowanie tapet na ścianach, zwłaszcza w motywach kwiatowych. Kwiaty występują zarówno na obiciach kanap i ścianach, jak i na zasłonach czy zastawie stołowej.


źródło: modne-wnetrza.pl

źródło: mojafirma.infor.pl

           Poza kwiatami, we wnętrzu angielskim, bardzo ważne miejsce zajmuje krata. Może ona być z nimi łączona bez problemu i różnych możliwych kombinacjach.

źródło: modny-dom.pl

źródło: czterykaty.pl

         W stylu angielskim najważniejsze są bibeloty, czyli wszelkiego rodzaju figurki, lampki, wazoniki, serwetki, kwiaty (zarówno świeże jak i sztuczne) oraz ramki ze zdjęciami. Dodatki sprawiają, że wnętrza te są wygodne i przytulne, jednocześnie jednak odrobinę przytłoczone.


źródło: corbisimages.com

źródło: homylights.com

źródło: kobietawielepiej.pl 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz