poniedziałek, 19 maja 2014

Styl śródziemnomorski

        Styl śródziemnomorski, jak sama nazwa wskazuje, wywodzi się z terenów leżących w basenie Morza Śródziemnego. Przykłady jego zastosowania możemy znaleźć zarówno we Włoszech, Hiszpanii jak i w Grecji, jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby mógł on być stylem wnętrza naszego domu.

      Dla mnie Morze Śródziemne to przede wszystkim złoty piasek, turkus wody i promienie słoneczne na skórze. Pastele i odcienie niebieskiego to kolory przeważające w aranżacji wnętrza w stylu śródziemnomorskim, ale możemy również dodać do nich biel, zieleń oraz lawendę. 


źródło: lovingit.pl

źródło: lovingit.pl

źródło: trickpod.com 

źródło: wnetrza-ze-smakiem.pl

źródło: wjakwnetrze.pl 

                Jeżeli chodzi o materiały wykorzystywane we wnętrzach śródziemnomorskich, to są to głównie drewno, ratan, wiklina oraz kamień. Materiały tekstylne są przeważnie naturalne, takie jak bawełna czy len. 

źródło: remontier.pl 

źródło: insidedesignco.wordpress.com

źródło: remontier.pl

         W kwestii dodatków we wnętrzu warto skupić się na roślinności, która w tym przypadku będzie się najlepiej prezentować w glinianych donicach lub ratanowych osłonach. Korzystne będą również zioła w kuchni, zarówno w kwestii wyglądu jak i praktyczności, zioła są bowiem nieodłącznym elementem kuchni śródziemnomorskiej.

Jako, że jest to styl dekoracyjny kojarzony z morzem, można do wnętrza dodać przedmioty przywiezione z wakacji, czyli np. piasek w butelce czy muszle samodzielnie zebrane na plaży. 

źródło: daisyhillliving.wordpress.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz